Тут не буде про головні топіки у спічах спікерів. Ми намагалися вибрати найцікавіші циати у кожного із мовців. Десь це вдавалося, десь – ні. Пропонуємо до ознайомлення.

10:35

Відкриття 5 Львівського Медіафоруму. Запізнилися на 5 хвилин, але нічого страшного. Із промовою вситупає Остап Процик (голова ГО «Львівський Медіафорум»), розказує про історію івенту, запрошує до слова спонсорів.

10:40

Починають говорити представники української влади, посли та представники посольств ЄС, США та Канади один за одним.

Цей форум є прикладом того, як ви можете стати прикладом для всієї України.

Коли я збирався на поїзд, дружина запитала мене: «Ти знову їдеш кудись щось говорити?» А я їй: «Ні, я їду слухати!»

Ні в якому іншому місті медіафорум не міг би бути настільки успішним, наскільки він є таким у Львові. Бо медіа – це вільні люди, і Львів – це вільне місто. Якщо ми встанемо на хибну стежку, ми спотворимо саму суть журналістики.

10:54

Андрій Садовий

Медіа – це як ядерна зброя. Вона може бути по різному використана. Я завжди вірю, що добро буде перемагати та об’єднувати.

10:59

Андрій Куликов (Громадське радіо, Україна)

Медіа – це ядерна зброя для залякування чи діюча зброя?

11:04

Марсі Шор (професр історії Єльського університету, США)

Щоби вміти осмислити реальність до кінця, треба мислити героїчно.

11:34

Сергій Рахманін (Дзеркало тижня, Україна)

Для мене свобода в Україні почалась, коли люди почали посміхатися. Феномен блогерства достатньо болісно вплинув на консервативні медіа. Я не педагог, але часто зустрічаюся з результатами українських журфаків, і це – совок.

Павло Казарін (Політичний оглядач, Україна)

Долю поліса визначають жителі поліса. Ми живемо в епоху не стільки розриву поколінь, скільки розриву цінностей. Класичні ЗМІ протягом 23 років були посередниками між елітами та нами, і вони не впоралися із своїм завданням. Ми жили в країні, де лівими називали прибічників Москви, а правими – прибічників етнічного українського проекту. Нашому поколінню доводиться домовлятися за те, за що ніхто не домовився за останні 23 роки. У США у Барака Обами немає демократичної партії, це у демократичної партії є Барак Обама, а в України все цілком навпаки. 

12:19

Томаш Ліс (Newsweek, Польща)

У Євангеліє сказано: «Спочатку було слово, і слово було Бог». У “новій Біблії”, тоталітарній Біблії, тепер так: «Спочатку була брехня, і цю брехню вбивали в голову людям». Я не думаю, що ми, журналісти, маємо якусь силу. Але ми не є безсилими, тому що могло бути і гірше. Справжнє наше завдання – спробувати зупинити погіршення. Є тільки два види журналістики і журналістів: справжні або ні. Якщо ви підтримуєте лібералізм – то ви журналіст.

12:45

Усі дружньо відправляємося на обід, у такі вже начебто рідні, традиційні черги.

14:00

Говорять про ІДІЛ та тероризм загалом у світі Іван Яковина (Новое время, Україна) та Майкл Вайс (CNN, США).

14:35

Ганна Полак (документалістка, Польща)

Документаліст має функцію відображати не стільки відмінності, скільки загальні гуманістичні цінності. У цьому світі новин і сенсацій дуже багато журналістів шукають історії, замішані на сексі, і таким чином знущаються над жінками, які стали жертвами. Я не думаю, що бути циніком добре. Я думаю, що реальна об’єктивність – це ваша суб’єктивність. 

15:00

Кава-брейк: круасани і кава.

15:39

Константін фон Еггерт (Дождь, Росія)

Краще декілька джерел інформації, ніж один, в якому змінюється тільки студія і вірити можна тільки спорту та погоді, і то – не завжди. 

Сюзанна Шоль (ORF, Австрія)

Правда може бути у кожного своя, але факти – це факти. Фейсбук – це не журанлістика. Головне для журналіста – сказати “Ні!”, коли це потрібно.

16:20

Починається церемонія з нагоди вручення премії імені Олександра Кривенка «За поступ в журналістиці».

16:27

Сергій Рахманін розповідає про Олександра Кривенка. Про те, чого немає у Вікіпедії.

16:36

Борис Херсонський

Лекція Свободи

Лише той, хто пройшов через обмеження свободи, розуміє її цінність.

19:00 

У кінопалаці “Копернік” відбувається показ фільму Ганни Полак «Something Better to Come». Можна хіба що порадити подивитися.